wtorek, 13 listopada 2018

Ty też zorganizuj Maraton Pisania Listów

Zachęcam Was do włączenia się do bardzo ważnej akcji - Maratonu Pisania Listów, organizowanego przez Amnesty International. Maraton Pisania Listów organizowany jest co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.
Pamiętam rok 2006, kiedy sama siedząc w pewnej kawiarni, patrząc na spokojnie spadające płatki śniegu, pisałam swój pierwszy list w obronie praw człowieka... wydawało mi się wtedy, że to tylko 1 list.. odrobina... finał akcji był taki, że takich pojedynczych listów były tysiące. Od tamtego czasu minęło 12 lat. Napisałam 12 listów. Być może dla kogoś to mało ale dla mnie to AŻ 12 listów. Zawsze kiedy zbliża się grudzień - piszę znów i Ciebie też zachęcam. NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE.

Oprócz napisania własnego listu, szczególnie zachęcam do zorganizowania Maratonu, w miejscach, w których mieszkacie. Może to być lokalna instytucja kultury, siedziba organizacji, remiza OSP, świetlica wiejska, a także Twój własny dom. Zorganizowanie Maratonu Pisania Listów jest bardzo proste, a pomoc okazana w ten sposób jest bardzo rozległa. Dlatego Kobieto na Wsi - pamiętaj, że Ty też możesz mieć wpływ na Prawa Człowieka. Tak - Ty! Dokładnie CIEBIE, czytającą to właśnie na swojej komórce, tablecie czy też komputerze mam teraz na myśli. I uśmiecham się do Ciebie. Licząc na Twój list. Licząc na Twój (wiejski) Maraton. Ja taki zorganizuję. Na wsi. U siebie. Bo przecież, iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać maila. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Aby zorganizować Maraton Pisania Listów - zapoznaj się z infografiką TUTAJ i zarejestruj swój Maraton na TEJ stronie.
Na koniec daj znak jak Ci poszło.
Trzymam kciuki!

maraton.amnesty.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz