poniedziałek, 30 października 2017

Jesienne umilacze wg. kobieta na wsi.pl

Celebrując weekendowy czas pomyślałam o tym żeby podzielić się z Wami pomysłami na umilenie jesiennych dni. Nazwałam je jesiennymi umilaczami, których celem jest kojenie duszy, wzmacniania ciała i relacji. Każdy z nich ma realne szanse na to, żeby stać się Twoim małym nawykiem. Nie musisz od razu robić wszystkiego, na początek wybierz 1 z nich. Niech zacznie Ci on stale/regularnie towarzyszyć. Jeśli go zastosujesz, jest szansa, że zyska na tym również Twoje zdrowie. SEKRET jesiennych umilaczy, które chcę Ci zaproponować tkwi w tym, że są bardzo proste. Najczęściej nic nie kosztują. Każdy z nich możesz stosować w domowym zaciszu. Musisz tylko zdecydować, od kiedy i od czego zaczniesz. Nic więcej...
1. Pij co rano (na czczo) szklankę przegotowanej wody z dodatkiem soku z cytryny. Odkwasisz w ten sposób organizm i wspomożesz pracę jelit.

2. Każdego dnia pospaceruj przynajmniej 15 minut. Zrezygnuj z samochodu. Pójdź pieszo do sklepu, szkoły, pracy czy do sąsiadki. Jeśli pogoda na to pozwała korzystaj również z roweru. Zdecydowanie poprawi to Twoje samopoczucie.

3. Znajdź chwilę na relaks. Zrób sobie dobrą herbatę, włącz ulubioną muzykę, poczytaj książkę. Zapal świece. Otul się ciepłym kocem. Celebruj chwilę. Nie rozpraszaj się wtedy niczym innym.

4. Jedz zdrowe śniadanie. Może to być np. owsianka, przygotowana w połączeniu z siemieniem lnianym, orzechami, rodzynkami i Twoimi ulubionymi owocami.

5. Rano, zaraz po przebudzeniu zrób 10 głębokich oddechów. Zapewnią Ci one spokój i dodadzą energii na resztę dnia.

6. Wprowadź dzień bez słodyczy i dzień bez kawy. Jeśli to możliwe w pozostałe dni mocno je ogranicz. Sprawdzaj etykiety. Często nasze ulubione produkty składają się z wielu chemicznych ulepszaczy.

7. Postaw na owoce, warzywa, produkty naturalne. Żyjąc na wsi masz spore możliwości na to by dobrze się odżywiać. Zorientuj się, kto w Twoim otoczeniu posiada (i być może sprzedaje) zdrowe produkty np. jaja, mleko, soki, sery. Korzystaj z nich!

8. Wprowadź do swojego planu dnia 5 minutowe medytacje. Niczym się wtedy nie rozpraszaj. Bądź tu i teraz. Oddychaj i słuchaj dźwięków, które są tuż obok.

9. Kup lub najlepiej zrób sobie owocowy balsam do ciała i stosuj go regularnie. Przepisów na samodzielne wykonanie kosmetyków w sieci jest naprawdę sporo.

10. Zaproś do siebie sąsiadkę, przyjaciółkę, koleżankę lub skorzystaj z osobistego męża, partnera lub dziecka i wykonajcie razem jakieś nowe danie, którego nigdy wcześniej nie przygotowywaliście. Bawcie się gotując. 

Tyle dziś ode mnie. Jestem przekonana, że posiadacie swoje super sposoby i super moce na długie jesienne wieczory. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcecie podzielić się nimi w komentarzach, a także jeśli udostępnicie ten wpis dalej.

Serdeczności! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz