wtorek, 30 stycznia 2018

Pracownia wyobraźni – stwórz swoje miejsce przyjaźni z książką

Kolejna szansa na grant. Tym razem do zgarnięcia od 3000 do 5000zł. Termin składania wniosków mija 28 lutego. Projekt ma bardzo szlachetne cele i może przyczynić się do stworzenia bardzo przyjemnych miejsc w Waszych okolicach.

Celem programu jest dofinansowanie tworzenia w świetlicach (wszelkiego typu) w miejscowości do 20 000 mieszkańców Pracowni Wyobraźni, czyli biblioteczek, które będą zachęcać dzieci do czytania, dadzą im przyjazne miejsce do poznawania literatury, rozwijania wyobraźni, poszerzania horyzontów myślenia.
W ramach otrzymanego dofinansowania można zaadaptować pomieszczenie lub jego część, tak aby stało się przytulnym i miłym miejscem, które będzie zachęcać do odpoczynku i wyciszenia z książką. Jako wyposażenie można zakupić poduchy/worki sako, półki na książki i same książki.
Jeśli chcesz stworzyć swoim wychowankom możliwość edukacji poprzez odkrywanie cudownego świata literatury i bogactwa informacji o świecie kryjącego się w książkach i rozumiesz, że dużej grupie dzieci czytanie kojarzy się z „nudnymi” lekturami szkolnymi, szarymi i zniszczonymi książkami z bibliotek a problemy z umiejętnością czytania także nie poprawiają sytuacji, to ten program jest właśnie dla Ciebie.
Pragniemy, aby dzieci uczestniczyły w projektowaniu kącików czytelniczych, które staną się ich miejscem przyjaźni z książkami i równocześnie edukacji o innych krajach, ludziach i budowania wrażliwości społecznej.
Tworzenie Wizualizacji (makiety, obrazu, rzeźby, projektu graficznego itd.) swojej Pracowni Wyobraźni powinno być dla dzieci świetną zabawą oraz czasem rozwijania swojej wyobraźni, kreatywności, poczucia sprawczości i decyzyjności.
Będzie to wiele godzin dobrej zabawy, twórczego myślenia i integracji całej placówki.
Nagrodą dla najlepiej przygotowanych wizualizacji kącików czytelniczych będzie dofinansowanie w wysokości 3000 – 5000 zł na stworzenie takiego miejsca w świetlicy.
Szczegóły TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz