czwartek, 1 marca 2018

Ruszyła rekrutacja na 17 Maróz

Uwaga, już wystartowała rekrutacja na tegoroczne, 17ste już spotkanie organizacji działających na obszarach wiejskich. Byłam już na kilku z nich i z całego serca polecam Wam udział w tym wydarzeniu. Czas na wypełnienie formularza rekrutacyjnego macie tylko do 18 marca.
Wspólne działanie sąsiadów, mieszkańców, obywateli, ich zbiorowy wysiłek na rzecz rozwiązywania problemów i budowania lepszego życia mają na wsi długą tradycję. Aktywne społecznie osoby łączy pasja i zaangażowanie, są otwarte i konsekwentnie dążą do celu. Czy zawsze skutecznie? Czy osiągają to co zaplanowały? Niestety nie zawsze. Sukcesy uskrzydlają. Porażki prowadzą do zniechęcenia i zwątpienia we własne siły. Trudno się pozbierać i zacząć od nowa.
Na XVII spotkanie w Marózie, Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza przedstawicieli organizacji wiejskich oraz sołectw. W tym roku nazwano je Akademią Skutecznego DziałaniaSkutecznego, czyli prowadzącego do osiągania założonych celów i pozwalającego unikać niepowodzeń. Aby tak się stało, musimy dobrze określić do czego dążymy, pozyskać aprobatę i wsparcie lokalnej społeczności, zjednać sobie sojuszników oraz przekonać do siebie przeciwników. I jeszcze dużo dużo więcej… ale o tym poniżej.
W trakcie Spotkania na zajęciach i warsztatach będzie można porozmawiać o tym, jak wpływać na lokalną politykę społeczną, jak budować wizerunek organizacji, jak wzmacniać tożsamość społeczności w oparciu o pamięć i historię, jak podejmować decyzje w sytuacji konfliktu interesów. Pokazane będą rozmaite narzędzia i umiejętności (technologiczne, prawne, komunikacyjne) przydatne w rozwiązaniu konkretnych problemów.
Sporo miejsca poświęcono zbliżającym się wyborom do samorządu – będzie okazja rozmawiać o roli radnych, wójtów i burmistrzów.
W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zapraszają uczestników do przedstawienia zrealizowanych przez siebie z powodzeniem inicjatyw. Osobom, które chcą opowiedzieć innym o działaniu, z którego są szczególnie zadowolone i dumne, organizatorzy pomogą przygotować krótką prezentację.
W formularzu rekrutacyjnym prosi się by zgłaszać swoje inicjatywy z dowolnych obszarów: edukacji nieformalnej, kultury, ekologii, dziedzictwa kulturowego, problemów społecznych, sportu itd. 
Jak co roku – w Marózie nie zabraknie również gier, zabaw, filmów oraz muzyki. A nade wszystko, ciekawych oraz pełnych energii ludzi! 
Formularz rekrutacyjny jest dostępny: TUTAJ
Organizatorami spotkań są Fundacja Wspomagania Wsi i Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Spotkanie współfinansowane jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
info. FWW.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz