wtorek, 5 grudnia 2017

Targi Sadownicze Best Berries w Lublinie

Śpieszę do Was z informacją, że w dniach 7-8 grudnia w Targach Lublin rozpoczną się Targi Sadownicze Best Berries, największa w Polsce impreza poświęcona uprawie owoców miękkich. Dwudniowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do odbycia spotkań w gronie profesjonalistów, zasięgnięcia porad na temat najnowszych technologii stosowanych w sadownictwie, a także możliwością do poszerzenia wiedzy na temat zwiększenia jakości, ochrony i opłacalności upraw. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 100 wystawców z całej Europy.

Kluczowym punktem tegorocznej edycji wydarzenia będą dwie tematyczne konferencję. Pierwszego dnia (7 grudnia) firma Yara Poland we współpracy z Targami Lublin zaprasza na konferencję „Nowe trendy w nawożeniu owoców miękkich”. Konferencja składa się z 6 wykładów, skupiających się wokół optymalnego odżywienia malin, produkcji owoców malin w różnych systemach, opłacalności produkcji, a także różnej reakcji nowych i sprawdzonych odmian malin na nawożenie.


Drugiego dnia (8 grudnia) organizatorzy zapraszają na I Wschodnią Konferencję Truskawkową. Podczas jej trwania zostaną omówione zagadnienia dotycząc m.in. biostymulacji roślin, roli owadów zapylających w uprawie truskawki, a także nowych technologii w uprawie truskawki deserowej.
Wstęp na obie konferencję jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.


Nowością tegorocznej edycji będzie Salon Utrzymania Zielni. W ramach wydarzenia (8 grudnia) odbędzie się konferencja dotycząca Pasów Przydrożnych Województwa Lubelskiego. Na wydarzenie zapraszani są szczególnie pracownicy urzędów gmin, spółdzielni mieszkaniowych, deweloperów, wydziałów zieleni. Salon Utrzymania Zieleni jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym w województwie lubelskim.


Lublin stolicą produkcji owoców miękkich

To nie przypadek, że Targi Best Berries odbywają się właśnie w Lublinie, stolicy województwa, które zajmuje pierwsze miejsce w kraju, jeśli chodzi o zbiory owoców z krzewów i plantacji jagodowych. Z Lubelszczyzny pochodzi prawie 80% krajowej produkcji malin, prawie połowa wszystkich polskich porzeczek oraz niemal 30% truskawek. 


Targi Best Berries zostały objęte patronatem najważniejszych instytucji z branży, m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Związku Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej, czy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie.


Serdecznie zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.Zapiszcie w swoich kalendarzach termin: 7-8 grudnia 2017 i adres: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11, Lublin.Pamiętajcie, że wstęp na Targi jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji.Szczegóły: www.bestberries.targi.lublin.pl

info:targi.lublin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz